Menuja kryesore:

Përkthyes

English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flag
French flagSpanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flag
Bulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flag
Romanian flagSwedish flagNorwegian flagCatalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flag
Latvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flagSlovenian flagUkrainian flagVietnamese flag
Albanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flagTurkish flagHungarian flag
Belarus flagIrish flagIcelandic flagMacedonian flagMalay flagPersian flag 

Statistika e mia:

Numri i postimeve: 2,570
Numri i Komente: 1,942

Kërko Site

Archives:

Kontribut

Contribute çdo shumë parash në drejtim të prodhimit të vazhdueshëm dhe promovimin e muzikës sonë, shkrimet, ose shërbime dhe për të marrë një "prodhues" të përhershëm 'krediti' (çdo sasi dollar).

Tag: nga mary Margaret park

"Silver Liqeni" (Një Margaret Park Poem By Mary)

"Silver Liqeni" nga Mary Margaret Park dielli ka ardhur në rrezik pretendimin e saj kundër dëborë të dimrit shkëlqimin e saj flashed një masë kundër që shtrydhin rrushin qiej rreshtave një brisk të djegur do të jenë të korrat e tij të gjithë në të gjithë vendin, si punëtorë të ia ngul sytë në të gjithë fushat që ata mbajnë up duart bosh një llahu kinder ditë [...]

Get reklamën tuaj këtu ...

Poemë: "Të Wars" (nga Mary Margaret Park)

"Korporata Wars" nga korporatat Mary Margaret Park kthehet në një monedhë mu shpinën dhe para letër ata janë plaçkisin ju verbër fillimet Enron etched në rërë pa u ndëshkuar heshtur ata formojne tokësore të oportunistë yndyrë cat kap rënien dollarë për të pakësuar dhe të justifikuar në fund të jashtë orarit të punës ata do të shfrytëzojnë ju përdorni ju drejtuar ju në [...]

Poemë: "Ai e do Gratë" (nga Mary Margaret Park)

Ai i do gratë grave të bukura Kjo është në erën e flokëve të saj dhe të ndjehen të lëkurës së saj nga vëndi i ijet e saj dhe anim i mjekrën e saj Kjo është në hap i madh e hap e saj dhe formën e saj pjellin flaka e syve të saj dhe të shëndoshë e qeshur e saj Ai e do [...]

Poemë: "Refleksione" (nga Mary Margaret Park)

reflektimet e njerëzimit si bie shi: të parëndësishme derdh nëpër majë të gishtave tonë si reflektimet e shiut të ju dhe unë dhe populli ne dashuri pikat në orë kohë Eclipse në hiç si rrufe ngrohjes në një mbrëmje verore përshtypjet e tyre ndezje në harresë me shpejtësinë e pyetjeve të lehta duke paraqitur ... jehona u përgjigjur të bubullimës [...]

Poemë: "etur" (nga Mary Margaret Park)

Së bashku pyll dysheme ku këmbët e mia kanë ende për të shkel e spider webs janë duke pritur stolisur në prizmave thread mbetjet e stinëve gjurmë kaluar rruga pemë-rreshtuan mbajtur sekretet pjekur nën shfaqjes mbuluar me vesë krenare kundër tokë pjellore lashtë një fletë tender Pokes përmes shpejti në pluhur kat pyll me të gjitha që është e gjelbër [...]

Poemë: "Jeta në kohë" (nga Mary Margaret Park)

Ora Ajo kaloi në një tërbim dhe u zhyt në këtë botë të huaj djegur enë bakri formë si pika lot vë zhytur në pellgje balte dhe uji u shuar etjen e budallenjve zjarret tona përgjithmonë ngurrues ujë aq sa syri mund të shohin më shumë nga ajo që ne ishim parëndësishme cloaked në errësirë ​​[...]