Главното мени:

Преведувач

English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flag
French flagSpanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flag
Bulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flag
Romanian flagSwedish flagNorwegian flagCatalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flag
Latvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flagSlovenian flagUkrainian flagVietnamese flag
Albanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flagTurkish flagHungarian flag
Belarus flagIrish flagIcelandic flagMacedonian flagMalay flagPersian flag 

Мојата статистика:

Број на мислења: 2565
Број на Коментари: 1913

Мапа на пребарувањето

Архива:

Придонес

Придонесе кој било износ на пари кон продолжи производство и промоција на нашата музика, текстови, или услуги и да добијат постојан "производител" 'кредитна' (било која долар износ).

Таг: НЛО

НЛО и Политика Сподели сличност

Тоа е лесно да се процени чуда на нашата земја како "вонземјанин" наспроти од претходната трка на напредни луѓето. Во вистината, некои од работите сметаме "заеднички" тука на Земјата, во некоја смисла се водат-of-the-имагинација, се повеќе "вонземјанин" од човек-но зошто? Дали овие "заеднички" работи далеку? Дали тие му се пркоси на науката? Или можеби [...]

Ја добиете вашата реклама тука ...

Во 2012 со страшен тресок

Па некои arsehead рече, "Еј, Среќна Нова Година" со саркастична насмевка. Човек, f * ck тоа момче. Ајде да видиме што видови на optimisms можеме да го споделиме. За еден, ќе бидам администрирање многу од моите креации како "слободна" преземања за сите вас да уживаат во текот 2012 година. Зборуваме крстот платформа (дом-компјутери, мобилни, таблети), а можеби и некои [...]

На крајот на годината Новости Речиси Признаена

Тоа е уште неверојатно дека 2012 е во право околу агол (damn!), но тоа е во ред. Има толку многу предмети на мојата листа за да му ја врати на сите вас дека во реалноста, тоа е навистина сето тоа треба да е важно во овој момент. А многу старата парадигма ум костуми ќе удри во идејата [...]