Главното мени:

Преведувач

English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flag
French flagSpanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flag
Bulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flag
Romanian flagSwedish flagNorwegian flagCatalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flag
Latvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flagSlovenian flagUkrainian flagVietnamese flag
Albanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flagTurkish flagHungarian flag
Belarus flagIrish flagIcelandic flagMacedonian flagMalay flagPersian flag 

Мојата статистика:

Број на мислења: 2495
Број на Коментари: 1913

Мапа на пребарувањето

Архива:

Придонес

Придонесе кој било износ на пари кон продолжи производство и промоција на нашата музика, текстови, или услуги и да добијат постојан "производител" 'кредитна' (било која долар износ).

Америка по секоја цена: "Некои вид на повик за акција"

Овој пост моментов располага со: 25 одговори ...

Јас не се залагаат за тековната епидемија на маса за шпионирање во Америка или земји во странство, но со оглед на моменталната финансиска криза, која повеќето земји се соочуваат, како и достапноста на информатичката технологија која поминува мулти-националните граници, ситуацијата, иако за жал, isn ' т изненадувачки.

Во Америка, што сум го видел пораст во "белата јака криминал" и големи бизнис-климата, кој работи повеќе како угнетувачка корпоративни комунистичка држава, каде што нејзините работници се сметаат за потрошен, ако тие не падне во согласност со она што корпоративни културата на одредена компанија залага премногу, додека истите овие корпорации тврдењата на работат во интерес на потрошувачите често се очигледно 'неточно' и сомнителни во најдобар случај.

Не знам деталите околу Ерик Сноуден дебакл, но како американски жртва на системот што требаше да ги заштити моите права, јас да се обложуваат, и со фер износот на точност, за "околности", кои предизвикана г-дин откривање Сноуден, и за последователни настани кои го принудија да бараат азил во друга округот.

Тажната реалност, во пресрет на 9/11, со обфускација на правата и слободите на целата нација, дури и во сите негови слава, неговото земјиште, морето и многу воздух нејзините жители дишат, се најде под оган, додека контролирање на акционерите на големите корпорации и поврзани лица, безбедносни компании, и нивните законски застапници се монополизирани целиот пазари, узурпирани национални и меѓународни закони, и врши несоодветно влијание во сите сектори на општеството, без разлика дали со непочитување или пропуст, а со тоа се работеше на нивните бизниси неказнето и со вкупно непочитување на здравјето, безбедноста и благосостојбата на јавноста.

Како резултат на тоа, Американците се соочуваат со губење на нивните основни слободи, и многу од оние кои работат за големите корпорации имаат искусни и продолжи да се доживее повеќе угнетувачки работа средини во кои корпоративни политики се користи како водич жици за да поставите вината на вработените, а тогаш се преобразува во јамката на бесилка веднаш штом главниот извршен директор или на одборот членови се фатени мамење.

Порасната сум уморен од клеветење и наклонетост политичари и корпорации имаат за посочувањето на нивните прсти во вината, и претпоставувам дека е метод за да нивното лудило како што тоа е полесно да се најде некој друг да обвинуваат (некој ќе го стори), наместо решавање на тешки прашања како прашање на принцип, и на тој начин се одржува вистински за "поголемо добро.

Со оглед на преовладуваат корпоративни и политичката атмосфера, каде што на врвот 1% биле дадени дозвола да украде додека во голема мера игнорирајќи ги другите 99% од населението, не е ни чудо што луѓето како Ерик Сноуден се прогонувани, вистинското прашање е зошто?

Јас не мислам дека ние сме виделе крајот на оваа, мислам дека тоа е само почеток.

Информации стана "новата валута во Америка. Не, јас не го цениме имаат мојата приватност нападна, но Сноуден афера се чини дека зарамнето полето за играње, и еднаш на прашина се населува, јас би сакал да мислам на новите сликата ќе се поискрени кон животот.

Тоа е ново место да се започне, и можност да се "добие тоа право" овој пат.

-------

Придонесе кој било износ на пари кон продолжи производство и промоција на нашата музика, текстови, или услуги и да добијат постојан "производител" 'кредитна' (било која долар износ).

Ја добиете вашата реклама тука ...

Марија Маргарет парк: "Лејди Lenore" (песна)

Овој пост моментов располага со: No Responses ...

Како дел од нашата понова методи за овозможување на нашите песни / списи до вас, кои ќе работат на било уреди што го поседувате, да бидат тие компјутери, лаптопи, мобилни телефони, или таблети, имаме поезијата порака со наслов: "Лејди Lenore", која може може да се прочита преку овој напис, а потоа потоа, можете да кликнете на полно-страница презентација која вклучува линк до песната која ги инспирира пишување. Ако сте Музика-супервизор, ќе бидете во можност да ги лиценцираат песната директно од страната, како и. И сега, песната:

"Лејди Lenore"

бело платно
круна од трње
и buttercups каење
врз омилениот веѓата
на жената дете Lenore

во Everglades на отпад
друг маж причинува шарите
да молам најслатката усни
за најскандалозните задоволство

и сега стои пред престолот
под превезот на црвено
тој видиме нејзиниот дух-како форма
накосо поглед поздравена од рамките

неговото срце, за жал
е скршен
неговиот драг девица дише повеќе
победа остави во смрт
тој плаче за секогаш
зошто ке ти ме остави?
засекогаш по, слатка Lenore

Погледај го Полно работно Страна презентација сега (компатибилен со ништо што го поседувате)

-------

Придонесе кој било износ на пари кон продолжи производство и промоција на нашата музика, текстови, или услуги и да добијат постојан "производител" 'кредитна' (било која долар износ).

Ја добиете вашата реклама тука ...

Дефиниции: "Понекогаш тие си го цица животот надвор од споделување на датотеки" (Sekrett Scilensce)

Овој пост моментов располага со: No Responses ...

Една од основните проблеми со многу од рецидив системи и методи разџагорени низ интернет, без разлика дали за спроведување теренска или продажба или некои други идеја, е дека е потребно малку објаснување да се направат овие интеграции се чини едноставна. Луѓето не сакаат да губат време, бидејќи искрено, ние немаме многу, навистина не, ако живеете во средината на "Каде F * CK пеколот" Можеби, но во спротивно, ќе бидете slaving да somebodies идејата за добра работна етика и плати структура. Па овие Техника-Jockeys направи овие работи, задолжен мал надомест (или понекогаш без плаќање), а потоа целата работа е на вас, но тоа не е единствена во очите на луѓето кои се обидуваат да плени, ниту 'не тоа некогаш се среќаваше како лесни-123 за користење, па бла (ќе завршиш) - Овие работи навистина само заврши водење на вашата самопочит надолу. Кој треба тоа? Ние зборува на GumRoad.com и Selz.com бидејќи во светот на споделување / продажба, тие направивме парадигми на едноставност, кои во моментов не може да се исти. А многу други нешта е 05:57 чекори и малку објаснување. Никој не се грижи доволно (освен ако тие само навистина, навистина, сакаат она што имаш).

Се навикнеш на него.

Пронајдат останато е само забава.

-------

Придонесе кој било износ на пари кон продолжи производство и промоција на нашата музика, текстови, или услуги и да добијат постојан "производител" 'кредитна' (било која долар износ).

Ја добиете вашата реклама тука ...

Интернет Радио? Земи го! @ # $ Од тука!

Овој пост моментов располага со: No Responses ...

Ние продолжуваме да се стави на ќор-парадигми. Во ред. Реклами одат во едното око, од друга страна. Зборови оди во едно уво, од друга страна. Сперма продира на јајце и бебе е направен. Се овие луѓе сериозно? Во свет каде што повеќето луѓе знаеме се случува да Groove ајкула или YouTube пред тие некогаш допир (ако некогаш допир) на бирање, се уште постои фонд линија на Како да Jockeys изразување на основаноста на присутноста? Во ред. Тоа не е доволно лошо што ви се мотка на по-пазар агол, сега, тие помошник на вас (односно уметник, Создателот). Бубачка надвор! Вие не може да се промени, каде што работи се претворија. Вие не може да остане заглавен во идејата дека ќе генерираат милиони и илјадници на слушателот-племиња или приходи поени или. Погледни оние пени-squealers од Spotify итн Не, она што можете да направите е да се добие со @ # $% ^ & пати!. Бендови се допаѓа, "Ние треба подобро брендирање", "Ние треба подобро социјално-медиумски", "Ние треба злато чорапи" - Не, она што ви треба е подобро песни и помалку возбуда.

Брус вашиот занает ...

Остатокот е огромна "можеби" .....

-------

Придонесе кој било износ на пари кон продолжи производство и промоција на нашата музика, текстови, или услуги и да добијат постојан "производител" 'кредитна' (било која долар износ).

Зошто сме праша, "Што мислите за иднината на дистрибуцијата на музика / издаваштво е?"

Овој пост моментов располага со: 3 одговори ...

Ние не се придржуваат кон политички коректни жаргон, "Зошто е небото сино?" "Зошто се Жирафите високи" "Зошто човек од Chromeo учат?" Постојат илјадници работи во било кое дадено време, се случува?. Сите monikers служи да направите е да ја девалвира својата позиција и стави сè во контејнери / етикети / кутии / каси / и демонска успеа раскажувач вагини. Вие не треба да се одговори на никого. Ако имате идеја, направи веб страната. Ако немате идеја, направи веб страната. Не сакате да се направи веб страната тогаш не се направи еден. Лесно како што е наведено тука се доблестите на постоечките во технократија ние сега населуваат. Дете да остане гладен, нахрани го bullsh * T iPhone ќе го купи. Зошто? Тоа е иднината! Во иднина, ние сите ќе јадат микрочипови и да биде обврзана со книги, само напишан од Гришам и Koontz. Куче да остане гладен, нахрани вашето дете да го, зошто? Во иднина, децата ќе биде извор на исхрана за вашето домаќинство миленичиња. Како го знаеме ова? Тоа е токму нашата точка, "Ние не." (Ниту пак ќе) - доби тоа?

-------

Придонесе кој било износ на пари кон продолжи производство и промоција на нашата музика, текстови, или услуги и да добијат постојан "производител" 'кредитна' (било која долар износ).

Повик за акција (I)

Овој пост моментов располага со: No Responses ...

Тоа е важно за нас дека сите линкови се следи во некоја точка, така што можеме да знаеме дали она што го правиме е интересно или неинтересни за вас. Тоа се рече, ќе слушнете на сите видови на тврдењата велејќи дека работи како "Имаат повик за акција" или "Немаат повик за акција значи ти си неинтелегентен!" Итн Ние не сме сигурни колку е важна Повик -на-акција е во авто-филтрирање светот, но она што го знаеме е (А) Ние плаќаат многу да понуди она што го имаме и (Б) Ние чекаат многу долго време да се види дали она што го имаме е дури и далечински вреди повик кон акција во било која точка. Затоа ве молам, кликнете во текот на нашиот линк и поддршка на нашите повик-за-акција (ака C2A во текст-се каже). На текст-ЕР-во-Ти ние го кажам следново, "Plz види Th3 LNK belw за да можеме да figr дали она што ние r правиш е дури wrth doin @ THS Tyme, Ај?"

Ве молам одете Еве Сега

-------

Придонесе кој било износ на пари кон продолжи производство и промоција на нашата музика, текстови, или услуги и да добијат постојан "производител" 'кредитна' (било која долар износ).

Парадигма смени

Овој пост моментов располага со: No Responses ...

Тоа е смешно како ниту едно лице не сака да ни веруваат. Не затоа што ние мислиме дека сме во право, а нивните ред, туку затоа што изјавата правиме за ништо статични се остаток од Индустриската револуција паѓа на многу глуви уши. Тоа не е тешко да се проголта, и тоа е сосема ослободувачки. Не постои поттик за нешто што работел во физички управувано пазар. Нашиот тим доживеа да ја види винил, касета и ЦД просперира. Пет генерации не се. Звукот не е околу нив, а тие се мешаат со пријателите итн Тие седат низ едни од други во соби со слушалки вклучени во нивните уреди и да ја слушам она што тие сакаат додека работел на домашна задача. Изолиран активност сега повеќе отколку заедницата управувано. Никој не треба да се слуша бендови, тие само најдете работи кои тие сакаат да ги испробаат со пријатели и роднини, а остатокот е долга линија на сатурација дека тие едноставно не најдете смешен. Секој музика творецот и писател кој не е фокусирана на правење на високо квалитетни содржини е заглавена на некои скршена рекорд на очај. На високо-квалитетни содржина творец е реликт, бидејќи повеќето од она што тој го прави е, сепак, "статични".

Тоа е сосема против вас и вашиот релевантност.

Стомак предизвик или да излезат, бидејќи она што доаѓа понатаму нема заслуга кон вашиот уметност. Ќе сакаат го направив тоа, но во вистината, кога Стив Џобс девалвирана на целиот процес на создавање од страна на unbalancing инвестицијата / продажба спектар на создавање на високо-квалитетни материјали наспроти 0.99cents цените, секој изгубен (по перспектива на какви било илузии или чувства на право тие можат да вршат).

Сè што од е трик или лажни зборува точка. Сите е борба против фашизмот која вредности робови на трудот и ништо подмолна.

Еј, ако се случи вредност уметност, тие не би им даде најдобар албум на годината награди на авто-наместени идоли .

-------

Придонесе кој било износ на пари кон продолжи производство и промоција на нашата музика, текстови, или услуги и да добијат постојан "производител" 'кредитна' (било која долар износ).

Премногу опции

Овој пост моментов располага со: No Responses ...

Тоа не е тривијална да знаете што има премногу опции. Тоа е тривијална сепак да мислите дека никогаш не може да има, премногу. Опции работат во видео-игри или Аниме стилизирана Apps каде што децата можат да одат луд и изберете секој аспект на нешто што тие во основа, има време за. Секој друг е или (А) постави на распоред или (Б) Постави во нивните начини. Ние работевме навистина тешко да се обиде и да се направи сè што едноставен и право во вашето лице преку веб-сајтот редизајн. Многу луѓе сакаат да се расправаат мали точки како: "Вие треба да имаат социјална Вклучи-во на располагање." "Доколку имате социјална Вклучи-во на располагање?" Кој! @ # $% ^ & Грижи? Фактот на предметот е, ние треба да се дистрибуираат брзо и непречено, кога можеме да и остатокот треба да биде лесно findable од вас (лицето ние направивме за). Јас се уморни од редовни жестоки над Freenomics наспроти Freemium и сето тоа жаргон; секој кој има смисла знае дека моштите на индустриската револуција, кои беа во прилог на е-трговија дел од веб-дизајн се мртви, па навистина, зошто се луѓето кои зборуваат! @ # $?

Можеби знаете зошто?

Оди напред, зборуваат вашиот ум.

Еден клик

-------

Придонесе кој било износ на пари кон продолжи производство и промоција на нашата музика, текстови, или услуги и да добијат постојан "производител" 'кредитна' (било која долар износ).

Веб-страница Преработиш скоро завршен ...

Овој пост моментов располага со: No Responses ...

Редизајн смрди, но тоа е од суштинско значење за развој и одржливост. Ви благодариме за лепење преку со нас, ние сме убедени дека ќе ви се допаднат сè што ќе треба да се прави во следните неколку месеци. На крајот на годината ќе биде докажување земјата, на сите одеднаш. Има многу кои се сомневаат важност од сите парадигми минатите и сегашните, како и сите ние знаеме е дека многу е сега и официјално се "мртви во вода." Но, не само да ни зборови за него, навистина размислувам за нешта кои имаат се случуваат во врска со трговија, е-трговија, бизнис, маркетинг, начинот на кој го користите на интернет, како и на уредите кои ги поттикне вашите практично неограничени конекција. Ниту еден од оние ставки некогаш навистина важно освен можеби она, правејќи разлика себе за време на индустриската револуција? Па дури и тогаш, немаше вистински мерења, ние не ги имаат сите овој луксузен "реално време" аналитички жаргон, па сега што правиме, сите моштите на пост Индустриската револуција на интернет се на пат надвор (сериозно). Ова е ослободувачка, ова е најголемиот развој од јавниот интернет. Што ќе направите?

Ќе се адаптираат?

Ние сме адаптација на некои од овие нови технологии ...

-------

Придонесе кој било износ на пари кон продолжи производство и промоција на нашата музика, текстови, или услуги и да добијат постојан "производител" 'кредитна' (било која долар износ).

GumRoad.com: "Многу блиску до она што ни треба ..." (Kuneo Koei)

Овој пост моментов располага со: No Responses ...

Постои нешто што сум бил сакаат да се направи за многу долго време (и GumRoad дојде така friggin 'близок, тоа не е фер) - Се надеваме дека тие ќе се интегрираат на неколку предмети во наредните месеци; првенствено: способноста да се имаат променлива цените опција повикате одредена. zip датотека во зависност на кој избор е избран и како и, способност да имаат повеќе предмети одржа во задржи-шопинг на владата. Не дете себе, за нашата индустрија (ако сакате да ги нарекуваат тоа), ова е иднината. Тоа има импликации за комплетна промена на парадигмата во врска со еден клик процеси за лиценцирање, Купување (digital-distribution/sales), и капе-извор стил продажба, кои можат да бидат интегрирани во / како сајт-широк искуство за некој кој е по вашите случувања како творец. Ние сме експериментира со своите нови играчки, ни даде неколку недели за да добиете рачка на работите и ние ќе ви покаже вистински нов начин да се отцепи од местото каде што многу од усна-jockeys (т.е. усна сервис експерти) се уште кршење поени од страна monikers / етикети, кои немаат место во Техника-Години постоиме внатре

Тоа е сè.

-------

Придонесе кој било износ на пари кон продолжи производство и промоција на нашата музика, текстови, или услуги и да добијат постојан "производител" 'кредитна' (било која долар износ).